Informacje bieżące

e-Zmiany od 1 stycznia 2018 r.

zussssPrzedsiębiorco – od 1 stycznia 2018 r. zmieniły się zasady w opłacaniu składek do ZUS. Będziesz wpłacać wszystkie składki zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego. Dzięki temu, ZUS od razu zaksięguje wpłaty na Twoim koncie. Numer rachunku możesz potwierdzić sam w wyszukiwarce Numerów Rachunków Składkowych (NRS). Wejdź na www.zus.pl/eskladka.


Jeśli wypełnienie przelewu sprawia ci problem, zajrzyj na stronę internetową ZUS. Masz dostępną instrukcję, jak krok po kroku wypełnić przelew do ZUS oraz broszurę „Proste płatności z ZUS”, w której jest zawarty szczegółowy opis nowych zasad wpłacania składek. Przeczytać możesz także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące „e-Składki”. Zapraszamy na www.zus.pl/eskladka 

Ważne: Uwaga na oszustów chcących wyłudzić składki z jednego konta. Przed dokonaniem wpłaty sprawdź swój numer rachunku składkowego.
Pamiętaj, że ZUS nie wysyła druków przelewów. Jeżeli otrzymasz korespondencję z podanymi kwotami na przelewie, zgłoś to w najbliższej placówce ZUS. Nie zwlekaj - numer rachunku potwierdź na stronie internetowej ZUS www.zus.pl w wyszukiwarce NRS.