Informacje urzędowe

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Eliminacje Gminne w Bolesławiu odbędą się 12.09.2013r. (tj. czwartek) 2013r. Celem organizacji IV TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” .
Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 oraz 12 – 13 lat. W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. „dzikie drużyny”.


Turniej będzie rozgrywany w terminie 01 września – 12 października 2013 roku na czterech szczeblach rozgrywkowych:
• 01.09-18.09 – eliminacje gminne, lokalne turnieje na Orlikach
• 20.09-25.09 – eliminacje wojewódzkie (turnieje na wybranych Orlikach)
• 30.09-06.10 – finały wojewódzkie
• 09-12.10 – finał ogólnopolski w Warszawie
Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju i dla najlepszych drużyn w finałach wojewódzkich i w finale krajowym ufundowali partnerzy turnieju – PZU i PKN ORLEN.
Wszyscy uczestnicy turniejów eliminacyjnych rozgrywanych na Orlikach otrzymają pamiątkowe koszulki. Wszystkie zespoły w finałach wojewódzkich otrzyma profesjonalne stroje sportowe. Najlepsze drużyny w finale krajowym otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe: stroje piłkarskie, piłki, sprzęt elektroniczny i wiele innych.
Oficjalny plakat Turnieju – pobierz
Oficjalna strona Turnieju