Informacje bieżące

Planowane otwarcie przedszkoli

informacjaWójt Gminy Bolesław informuje, że trwają przygotowania do ponownego uruchomienia przedszkoli na terenie Gminy Bolesław.

Prosi się rodziców o przekazanie informacji do przedszkoli o chęci posyłania dziecka na zajęcia w terminie do 6.05.2020 r (środa).

Zajęcia odbywać się będą z zachowaniem wszelkich, zalecanych środków ostrożności.

Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w placówkach oraz na stronach internetowych https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

Nowe zasady dotyczące zakrywania ust i nosa obowiązujące od 16 kwietnia

Zgodkoronawirus logonie z nowymi zasadami od dzisiaj do odwołania w miejscach ogólnodostępnych jest obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części,  maski albo maseczki.
Ten zakaz będzie obowiązywać także w środkach publicznego transportu zbiorowego. Nie obowiązuje on jednak osób kierujących takim pojazdem oraz osób wykonujących zarobkowy przewóz osób, jeśli kierującego od przewożonych osób oddzielono w sposób uniemożliwiający kontakt ze źródłem zakażenia.  

>> Czytaj więcej: Nowe zasady dotyczące zakrywania ust i...

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

herbOSPW dniu 08.07.2018 roku na Gminnym obiekcie sportu i rekreacji odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. W rywalizacji brały udział 4 jednostki, OSP Kanna, OSP Bolesław, OSP Świebodzin i OSP Strojców. Z JOSP Kanna startowała zarówno drużyna męska jak i żeńska. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach, biegu sztafetowym oraz ćwiczeniu bojowym.

>> Czytaj więcej: Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

iNFORMACJA URZĘDOWA

Urząd Gminy w Bolesławiu informuje, że tut. Urząd będzie przyjmował wnioski od rolników celem oszacowania strat w uprawach rolnych jakie mogły wystąpić na skutek suszy w terminie od 03 do 12 lipca bieżącego roku.