Informacje urzędowe

Zmiany w kwestiach meldunkowych

miniaturka meldunekOd dnia 1 stycznia 2013 r. zmieniono niektóre kwestie związane z obowiązkiem meldunkowym.

Zgodnie z nowymi przepisami nie trzeba najpierw wymeldować się w jednym urzędzie, aby w drugim urzędzie dokonać zameldowania. Wszystkie te czynności wykonamy w jednym urzędzie, z chwilą zameldowania się w nowym miejscu.

Poza tym, przy dokonywaniu zameldowania nie ma obowiązku podawania informacji o:

  • wykształceniu,
  • obowiązku wojskowym oraz przedkładania książeczki wojskowej.

Zniesione zostały sankcje karne m. in dla obywateli polskich i obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego.

>> Czytaj więcej: Zmiany w kwestiach meldunkowych

Oferta pracy GOPS w Bolesławiu

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu ogłasza nabór na stanowiska pracownika socjalnego do realizacji projektu: ,,Twoja rodzina to siła – nie jesteś sam!” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2013-2015.

Pełna oferta pracy dostępna do pobrania TUTAJ

Po paszport bez meldunku

Miniaturka paszport17 stycznia 2013 roku wchodzą w życie przepisy, które ułatwiają wyrobienie paszportu. O dokument będzie można się starać we wszystkich punktach paszportowych, niezależnie od miejsca zameldowania czy zamieszkania.

Będzie też można uzyskać paszport tymczasowy w pilnych sytuacjach związanych z działalnością zawodową – do tej pory taka możliwość zarezerwowana była wyłącznie dla nagłych przypadków związanych z chorobą lub śmiercią członka rodziny.

Do tej pory paszport można było wyrabiać wyłącznie w województwie, w którym było się zameldowanym bądź mieszkało się i pracowało (co trzeba było udowodnić odpowiednimi dokumentami). Nowe przepisy wprowadzają duże ułatwienie – o paszport można będzie się starać w każdym punkcie paszportowym, niezależnie od miejsca zamieszkania czy zameldowania. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że dokument można odebrać tylko w tym samym miejscu, w którym składało się wniosek.

>> Czytaj więcej: Po paszport bez meldunku

Godziny pracy urzędu w Wigilię

Informujemy, że 24 grudnia br. (poniedziałek – Wigilia) Urząd Gminy w Bolesławiu będzie otwarty w godzinach od 7.30 do 13.00. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane ze zmianą czasu pracy urzędu.

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU ANKIETOWYM, dotyczącym rozwoju naszego regionu!

W ramach pracy nad dokumentem Strategia Planowania i Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla partnerstwa subregionu tarnowskiego na platformie CyfrowaDemokracja.pl została opublikowana krótka ankieta, skierowana do mieszkańców gmin subregionu tarnowskiego.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze skróconą strategią, a następnie do wypełnienia ankiety.
Państwa opinia na temat rozwoju subregionu jest bardzo ważna i pozwoli na dostosowanie dokumentu do istniejących potrzeb.

>> Czytaj więcej: WEŹ UDZIAŁ W BADANIU ANKIETOWYM,...