Informacje bieżące

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej i Patriotycznej

DSCN2975 miniW środę 13 marca 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolesławiu odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej i Patriotycznej. Jego celem jest popularyzacja poezji polskich poetów wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie i pogłębianie ich wrażliwości, a także rozbudzanie zainteresowania sztuką pięknego wysławiania się.

INFORMACJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „PERŁY PONIDZIA” DOTYCZĄCA PLANOWANYCH NABORÓW WNIOSKÓW

perly ponidziaLokalna Grupa Działania "Perły Ponidzia" informuje, że planowane jest ogłoszenie naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach przedsięwzięć 1.1.4 Rozwój działalności gospodarczych, 1.1.7 Rozwój działalności gospodarczych prowadzonych przez kobiety. Szczegółowy termin naborów zostanie podany po jego akceptacji przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

>> Czytaj więcej: INFORMACJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA...

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

>> Czytaj więcej: Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany...

Uroczyste Przekazanie Sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości

logo FS 1bW dniu 23 stycznia 2018 r. w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego z uzyskanej w kwocie 22 tyś zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości jednostkom Ochotnicznych Straży Pożarnych z terenu gminy. Każda jednostka otrzymała zestaw ratowniczy OSP R1, a jednostka OSP Bolesław i Samocice dodatkowo pozyskały defibylatory. Uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk oraz z-ca Komendata Gminnego druh Kazimierz Chrzan. 

Galeria