Informacje bieżące

Narodowe czytanie

min narodowe czytanie8 września o godzinie 16:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolesławiu odbyła się VII odsłona Ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym jubileuszowym roku, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mogliśmy wspominać najistotniejsze wydarzenia i postacie, dzięki którym Polska powróciła na mapę polityczną Europy. W tym roku lekturą akcji było "Przedwiośnie" , stanowiące ostatnią powieść Stefana Żeromskiego, pisane na gorąco. Dzięki niej przybliżyliśmy się do doświadczeń sprzed wieku.

>> Czytaj więcej: Narodowe czytanie

Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze - już za nami

plakat dożynki 2Tegoroczne Święto Powiśla Dąbrowskiego obchodzono w niedzielę 26 sierpnia w Ujściu Jezuickim w Gminie Gręboszów. Wydarzenie to łączyło Dożynki Powiatowe z Targami Gospodarczymi, a organizatorami byli Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego i Gmina Gręboszów, reprezentowani przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz Wójta Gminy Gręboszów Krystynę Świętek.

PIERWSZE SZKOLENIE U MAŁOPOLSKICH TERYTORIALSÓW

180712ide215Ruszają pierwsze szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w Małopolsce. Wśród zakwalifikowanych do Terytorialnej Służby Wojskowej są zarówno rezerwiści, jak i ochotnicy, którzy nie służyli nigdy wcześniej w wojsku. Różnią się wiekiem, doświadczeniem zawodowym i zainteresowaniami, ale wszystkich łączy ogromny entuzjazm, chęć zadbania
o bezpieczeństwo swojej lokalnej społeczności oraz wspólne wartości.

>> Czytaj więcej: PIERWSZE SZKOLENIE U MAŁOPOLSKICH...