Informacje bieżące

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

>> Czytaj więcej: Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany...

Uroczyste Przekazanie Sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości

logo FS 1bW dniu 23 stycznia 2018 r. w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego z uzyskanej w kwocie 22 tyś zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości jednostkom Ochotnicznych Straży Pożarnych z terenu gminy. Każda jednostka otrzymała zestaw ratowniczy OSP R1, a jednostka OSP Bolesław i Samocice dodatkowo pozyskały defibylatory. Uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk oraz z-ca Komendata Gminnego druh Kazimierz Chrzan. 

Galeria

e-Zmiany od 1 stycznia 2018 r.

zussssPrzedsiębiorco – od 1 stycznia 2018 r. zmieniły się zasady w opłacaniu składek do ZUS. Będziesz wpłacać wszystkie składki zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego. Dzięki temu, ZUS od razu zaksięguje wpłaty na Twoim koncie. Numer rachunku możesz potwierdzić sam w wyszukiwarce Numerów Rachunków Składkowych (NRS). Wejdź na www.zus.pl/eskladka.

>> Czytaj więcej: e-Zmiany od 1 stycznia 2018 r.

Służba w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej

obronaterytmini

W związku z szerokim programem promocji Wojska Polskiego oraz utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej, Urząd Gminy informuję, że w dniu 28.12.2017 r. o godzienie 8.30 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej (sala narad) odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie na temat " Zadań i struktur Wojsk Obrony Terytorialnej". Wszystkich zainteresowanych służbą w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.