Informacje bieżące

Zagłosuj na projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie ...– turystyka po Powiślu"

Projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie... - turystyka po Powiślu” zakłada zorganizowanie 16 „spacerów” turystyczno - edukacyjnych o następującej tematyce:
1) Pałace i dwory wybranych rodów szlacheckich z Powiśla Dąbrowskiego
2) Śladami rodu Lubomirskich i Ligęzów
3) Dobra Konopków i „najpiękniejszy ogród w całej Galicyji”
4) Ofiary wojen - szlakiem działań wojennych na terenie powiatu dąbrowskiego
5) Społeczność żydowska na Powiślu
6) Wierni tradycji – sztuka ludowa na terenie powiatu dąbrowskiego
7) Szlakiem architektury drewnianej
8) Znani i mniej znani synowie i córki ziemi dąbrowskiej

Wycieczki zostaną poprowadzone przez profesjonalnego przewodnika. Uczestnicy wycieczek wezmą udział w zwiedzaniu obiektów, w prelekcjach tematycznych, warsztatach animatorskich, projekcjach filmowych. Prelekcje tematyczne i projekcje filmowe będą odbywały się w Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.
Uczestnicy wycieczek otrzymają widokówki z fotografiami ciekawych miejsc, obiektów i osób w regionie, foldery informacyjne o Powiślu Dąbrowskim oraz poczęstunek. Zadanie obejmuje również transport uczestników wycieczki. Każda wycieczka będzie zorganizowana dla cnm. 50 osób. Udział w wycieczce będzie możliwy na podstawie zgłoszenia do organizatora wyłonionego w drodze konkursu.

>> Czytaj więcej: Zagłosuj na projekt "Cudze chwalicie,...

Święto Powiśla 2017


W niedzielę, 27 sierpnia br. na obiekcie sportowym w Bolesławiu odbędzie się już po raz dziewiąty „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość.

>> Czytaj więcej: Święto Powiśla 2017

Obchody Nocy Sobótkowej w Sołectwie Pawłów

20049128 1497606230262715 1587536268 oObchody Nocy Sobótkowej w Sołectwie Pawłów sięgają lat 30 XX wieku i zawsze były powiązane z obchodami Święta Morza. Korowód z wiankami w tradycyjnych strojach krakowskich, prowadzony przez grajków szedł w stronę Wisły. I tam najpopularniejszym zwyczajem było puszczanie wianków na wodę. Wróżba ta przeznaczona była dla panien i kawalerów, którzy czekali na miłość. W uroczystości tej uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Pawłowa oraz okolicznych wiosek.

>> Czytaj więcej: Obchody Nocy Sobótkowej w Sołectwie...