Informacje bieżące

Służba w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej

obronaterytmini

W związku z szerokim programem promocji Wojska Polskiego oraz utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej, Urząd Gminy informuję, że w dniu 28.12.2017 r. o godzienie 8.30 w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej (sala narad) odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie na temat " Zadań i struktur Wojsk Obrony Terytorialnej". Wszystkich zainteresowanych służbą w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

Zagłosuj na projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie ...– turystyka po Powiślu"

Projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie... - turystyka po Powiślu” zakłada zorganizowanie 16 „spacerów” turystyczno - edukacyjnych o następującej tematyce:
1) Pałace i dwory wybranych rodów szlacheckich z Powiśla Dąbrowskiego
2) Śladami rodu Lubomirskich i Ligęzów
3) Dobra Konopków i „najpiękniejszy ogród w całej Galicyji”
4) Ofiary wojen - szlakiem działań wojennych na terenie powiatu dąbrowskiego
5) Społeczność żydowska na Powiślu
6) Wierni tradycji – sztuka ludowa na terenie powiatu dąbrowskiego
7) Szlakiem architektury drewnianej
8) Znani i mniej znani synowie i córki ziemi dąbrowskiej

Wycieczki zostaną poprowadzone przez profesjonalnego przewodnika. Uczestnicy wycieczek wezmą udział w zwiedzaniu obiektów, w prelekcjach tematycznych, warsztatach animatorskich, projekcjach filmowych. Prelekcje tematyczne i projekcje filmowe będą odbywały się w Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.
Uczestnicy wycieczek otrzymają widokówki z fotografiami ciekawych miejsc, obiektów i osób w regionie, foldery informacyjne o Powiślu Dąbrowskim oraz poczęstunek. Zadanie obejmuje również transport uczestników wycieczki. Każda wycieczka będzie zorganizowana dla cnm. 50 osób. Udział w wycieczce będzie możliwy na podstawie zgłoszenia do organizatora wyłonionego w drodze konkursu.

>> Czytaj więcej: Zagłosuj na projekt "Cudze chwalicie,...

Święto Powiśla 2017


W niedzielę, 27 sierpnia br. na obiekcie sportowym w Bolesławiu odbędzie się już po raz dziewiąty „Święto Powiśla Dąbrowskiego – Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze", promujące polskie rolnictwo i przedsiębiorczość.

>> Czytaj więcej: Święto Powiśla 2017