Informacje bieżące

Ogłoszenie o naborze na warsztaty muzyczne

logotypy prow 2014 2020 perly ponidzia 01

Ochotnicza Straż Pożarna ogłasza nabór na warsztaty muzyczne pn. „Co jest grane” celem utworzenia orkiestry dętej. Warunkiem przystąpienia do warsztatów jest wypełnienie deklaracji i złożenie jej na pierwszych zajęciach które odbędą się w dniu 28 marca 2018 roku o godz. 18:00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolesławiu ( Bolesław 68).

W ramach zajęć przewiduje się utworzenie 2 grup początkującej i zaawansowanej.

Deklaracja

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej i Patriotycznej

DSCN2975 miniW środę 13 marca 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolesławiu odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Współczesnej i Patriotycznej. Jego celem jest popularyzacja poezji polskich poetów wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie i pogłębianie ich wrażliwości, a także rozbudzanie zainteresowania sztuką pięknego wysławiania się.

INFORMACJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA „PERŁY PONIDZIA” DOTYCZĄCA PLANOWANYCH NABORÓW WNIOSKÓW

perly ponidziaLokalna Grupa Działania "Perły Ponidzia" informuje, że planowane jest ogłoszenie naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach przedsięwzięć 1.1.4 Rozwój działalności gospodarczych, 1.1.7 Rozwój działalności gospodarczych prowadzonych przez kobiety. Szczegółowy termin naborów zostanie podany po jego akceptacji przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

>> Czytaj więcej: INFORMACJA LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA...

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

>> Czytaj więcej: Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany...

Uroczyste Przekazanie Sprzętu z Funduszu Sprawiedliwości

logo FS 1bW dniu 23 stycznia 2018 r. w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego z uzyskanej w kwocie 22 tyś zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości jednostkom Ochotnicznych Straży Pożarnych z terenu gminy. Każda jednostka otrzymała zestaw ratowniczy OSP R1, a jednostka OSP Bolesław i Samocice dodatkowo pozyskały defibylatory. Uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk oraz z-ca Komendata Gminnego druh Kazimierz Chrzan. 

Galeria