Informacje bieżące

Obchody Nocy Sobótkowej w Sołectwie Pawłów

20049128 1497606230262715 1587536268 oObchody Nocy Sobótkowej w Sołectwie Pawłów sięgają lat 30 XX wieku i zawsze były powiązane z obchodami Święta Morza. Korowód z wiankami w tradycyjnych strojach krakowskich, prowadzony przez grajków szedł w stronę Wisły. I tam najpopularniejszym zwyczajem było puszczanie wianków na wodę. Wróżba ta przeznaczona była dla panien i kawalerów, którzy czekali na miłość. W uroczystości tej uczestniczyli wszyscy mieszkańcy Pawłowa oraz okolicznych wiosek.

>> Czytaj więcej: Obchody Nocy Sobótkowej w Sołectwie...

Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) w m. Pawłów już gotowe

IMG 4335Miejsce Obsługi Rowerzystów w Pawłowie już działa. To jeden z wielu nowoczesnych punktów, które powstają w ramach realizowanego przez województwo projektu „Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce”. A wszystko z myślą o mieszkańcach Małopolski i gościach naszego regionu, którzy coraz chętniej przesiadają się na rowery. MOR w Pawłowie wyposażony został w wiatę, która zabezpieczy rowerzystów przed deszczem i słońcem, stojak na 6 rowerów, stół, 4 ławki oraz grill.

>> Czytaj więcej: Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR) w m....

Konsultacje społeczne dotyczące propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Tarnowie zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie Al. Solidarności 5-9, VII piętro, pok. 712,  w dniu 21 czerwca 2017 r.  (środa) w godzinach od 9.00 – 15.00.

>> Czytaj więcej: Konsultacje społeczne dotyczące...