Informacje bieżące

Loteria fantowa

loteria fantowaW dniach od 14 do 16 grudnia 2015 r. młodzież i opiekunowie realizujący projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” przeprowadzili w gimnazjum loterię fantową pod hasłem „Sprawmy Radość Innym”.
Dzięki ofiarności młodzieży gimnazjalnej oraz nauczycieli zostały przygotowane różnorodne fanty min. maskotki, książki, przybory szkolne, słodycze, owoce, filmy, obrazy oraz biżuteria. Również cenne upominki zostały ufundowane przez głównych sponsorów loterii, którymi w tym roku byli:

>> Czytaj więcej: Loteria fantowa

Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia”

perly ponidziaW dniu 07.12.2015 r. na sali narad w Urzędzie Gminy w Bolesławiu odbyło się walne zebranie członków Lokalnej Grupy Działania (LGD) „Perły Ponidzia”

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych Gmin: Skalbmierz, Czarnocin, Bejsce, Opatowiec, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno

Zebranie rozpoczęło się wystąpieniem Wójta Gminy w Bolesławiu, Kazimierza Olearczyka. Podczas zebrania udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi. Wybrano nowe władze tj. Zarząd, Radę i Komisję Rewizyjną. Najważniejszym punktem było przyjęcie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.

„Żyj smacznie i zdrowo”

zyj smacznieJuż po raz trzeci grupa charytatywna „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” działająca w gimnazjum przy Zespole Szkół w Bolesławiu w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo’ zorganizowała mikołajkowe „Zdrowe, kolorowe śniadanie”. Głównym celem tego spotkania było przypomnienie młodzieży jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie oraz jak duży wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna. Wspomniano również o zgubnym wpływie różnych nałogów na nasz organizm.
Został też rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Wolni od uzależnień”. Wyniki przedstawiają się następująco:

UWAGA ROLNICY

W najbliższy poniedziałek (15 czerwca) upływa podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2015. Biuro Powiatowe ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej przyjmować będzie wnioski wg poniższego harmonogramu:

11 czerwca 2015r. (czwartek) w godzinach 7.30 do 20.00

12 czerwca 2015r. (piątek) w godzinach 7.30 do 20.00

13 czerwca 2015r. (sobota) w godzinach 7.30 do 15.30

15 czerwca 2015r. (poniedziałek) w godzinach 7.30 do 20.00

Rolnicy, którzy złożą wnioski o przyznanie płatności obszarowych po 15 czerwca, ale nie później niż do 10 lipca będą mieli obniżone dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Wnioski i uzupełnione złożone po 10 lipca nie będą rozpatrywane.

Za nami turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław

siatka2015W dniu 1 maja 2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Bolesławiu odbył się turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Do zmagań sportowych przystąpiło 7 sołectw: Bolesław, Kanna, Strojców, Tonia, Samocice, Świebodzin oraz Kuzie. Obowiązywał system pucharowy w związku z czym drużyna przegrana odpadała. Po pierwszej rundzie rozgrywek pozostały 4 najlepsze zespoły, które wygrały swoje mecze. W pierwszym półfinale Świebodzin uległ drużynie z Bolesławia, z kolei drugi półfinał wygrała drużyna z Kuzia pokonując Kannę. Mecz o 3 miejsce to zacięty bój drużyn ze Świebodzina oraz Kanny, dopiero po tie breaku lepszy okazał się Świebodzin, drużyna z Kanny zajęła miejsce zaraz za podium. W finale górą była drużyna z Bolesławia pokonując Kuzie i tym samym zdobywając najcenniejsze trofeum. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, z kolei 3 pierwsze miejsca otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Bolesław Kazimierza Olearczyka.

>> Czytaj więcej: Za nami turniej siatkówki o Puchar...