Informacje bieżące

Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia”

perly ponidziaW dniu 07.12.2015 r. na sali narad w Urzędzie Gminy w Bolesławiu odbyło się walne zebranie członków Lokalnej Grupy Działania (LGD) „Perły Ponidzia”

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych Gmin: Skalbmierz, Czarnocin, Bejsce, Opatowiec, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno

Zebranie rozpoczęło się wystąpieniem Wójta Gminy w Bolesławiu, Kazimierza Olearczyka. Podczas zebrania udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi. Wybrano nowe władze tj. Zarząd, Radę i Komisję Rewizyjną. Najważniejszym punktem było przyjęcie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.

„Żyj smacznie i zdrowo”

zyj smacznieJuż po raz trzeci grupa charytatywna „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” działająca w gimnazjum przy Zespole Szkół w Bolesławiu w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo’ zorganizowała mikołajkowe „Zdrowe, kolorowe śniadanie”. Głównym celem tego spotkania było przypomnienie młodzieży jak ważną rolę odgrywa zdrowe odżywianie oraz jak duży wpływ na nasze zdrowie ma aktywność fizyczna. Wspomniano również o zgubnym wpływie różnych nałogów na nasz organizm.
Został też rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Wolni od uzależnień”. Wyniki przedstawiają się następująco:

UWAGA ROLNICY

W najbliższy poniedziałek (15 czerwca) upływa podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2015. Biuro Powiatowe ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej przyjmować będzie wnioski wg poniższego harmonogramu:

11 czerwca 2015r. (czwartek) w godzinach 7.30 do 20.00

12 czerwca 2015r. (piątek) w godzinach 7.30 do 20.00

13 czerwca 2015r. (sobota) w godzinach 7.30 do 15.30

15 czerwca 2015r. (poniedziałek) w godzinach 7.30 do 20.00

Rolnicy, którzy złożą wnioski o przyznanie płatności obszarowych po 15 czerwca, ale nie później niż do 10 lipca będą mieli obniżone dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Wnioski i uzupełnione złożone po 10 lipca nie będą rozpatrywane.

Za nami turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław

siatka2015W dniu 1 maja 2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Bolesławiu odbył się turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Do zmagań sportowych przystąpiło 7 sołectw: Bolesław, Kanna, Strojców, Tonia, Samocice, Świebodzin oraz Kuzie. Obowiązywał system pucharowy w związku z czym drużyna przegrana odpadała. Po pierwszej rundzie rozgrywek pozostały 4 najlepsze zespoły, które wygrały swoje mecze. W pierwszym półfinale Świebodzin uległ drużynie z Bolesławia, z kolei drugi półfinał wygrała drużyna z Kuzia pokonując Kannę. Mecz o 3 miejsce to zacięty bój drużyn ze Świebodzina oraz Kanny, dopiero po tie breaku lepszy okazał się Świebodzin, drużyna z Kanny zajęła miejsce zaraz za podium. W finale górą była drużyna z Bolesławia pokonując Kuzie i tym samym zdobywając najcenniejsze trofeum. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, z kolei 3 pierwsze miejsca otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Bolesław Kazimierza Olearczyka.

>> Czytaj więcej: Za nami turniej siatkówki o Puchar...

Siatkarski Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Bolesław

Zapraszamy na Siatkarski Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Bolesław, który odbędzie się 01.05.2015 o godzinie 15.00, na orliku przy Szkole Podstawowej w Bolesławiu.