Informacje bieżące

Szkolna Wigilia w Gimnazjum

wigilia minJak co roku w Gimnazjum im. st. sierż. I. Łazarza ps. „Lot” w Zespole Szkół w Bolesławiu, odbyły się uroczystości związane ze świętami. Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała Opłatek, na którym spotkała się cała szkolna społeczność z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Bolesław inż. Kazimierz Olearczyk, który w swoim wystąpieniu zawarł wiele pochwał pod adresem naszej szkoły i uczniów. Złożył także serdeczne życzenia świąteczne wszystkim zebranym z prośbą o przekazanie ich dalej w rodzinach i środowisku.

>> Czytaj więcej: Szkolna Wigilia w Gimnazjum

Zapraszamy na Badanie Wzroku i Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego (Profilaktyka Jaskryi Zaćmy)

Zapraszamy na Badanie Wzroku i Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego (Profilaktyka Jaskryi Zaćmy)

W dniu: 04.01.2016r. w Ośrodku Zdrowia w Bolesławiu 168 w godzinach od 09:00 do 11:00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy

Zapisy telefonicznie (14)641-50-14
Koszt badania ostrości wzroku – koszt 5 zł
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego – koszt 10 zł
Zapisy prowadzone będą do dnia 04.01.2016r.
Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)
Serdecznie zapraszamy
OKO – LUX Sp. z o.o.

Loteria fantowa

loteria fantowaW dniach od 14 do 16 grudnia 2015 r. młodzież i opiekunowie realizujący projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” przeprowadzili w gimnazjum loterię fantową pod hasłem „Sprawmy Radość Innym”.
Dzięki ofiarności młodzieży gimnazjalnej oraz nauczycieli zostały przygotowane różnorodne fanty min. maskotki, książki, przybory szkolne, słodycze, owoce, filmy, obrazy oraz biżuteria. Również cenne upominki zostały ufundowane przez głównych sponsorów loterii, którymi w tym roku byli:

>> Czytaj więcej: Loteria fantowa

Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia”

perly ponidziaW dniu 07.12.2015 r. na sali narad w Urzędzie Gminy w Bolesławiu odbyło się walne zebranie członków Lokalnej Grupy Działania (LGD) „Perły Ponidzia”

W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych Gmin: Skalbmierz, Czarnocin, Bejsce, Opatowiec, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno

Zebranie rozpoczęło się wystąpieniem Wójta Gminy w Bolesławiu, Kazimierza Olearczyka. Podczas zebrania udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi. Wybrano nowe władze tj. Zarząd, Radę i Komisję Rewizyjną. Najważniejszym punktem było przyjęcie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.