CZYSTE POWIETRZE

„CZYSTE POWIETRZE” – ZAPROSZENIE NA MAJOWE SPOTKANIE INFORMACYJNE

logo czyste powietrzeUrząd Gminy w Bolesławiu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców w ramach Programu Priorytetowego “Czyste Powietrze”, które odbędzie się w piątek27 maja 2022 r. o godz. 15.00w budynku Urzędu Gminy w Bolesławiu w Sali Konferencyjnej (parter).
Program zakłada dofinansowanie do wymiany starych kotłów na paliwo stałe tzw. kopciuchów oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami dom jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych wydzielonych w budynku jednorodzinnym.
Przypominamy także, że od 1 stycznia 2023 r. nielegalne będzie użytkowanie kotłów i pieców na węgiel lub drewno, które nie spełniają wymagań klasy 3 lub wyższej. Dotyczy to również urządzeń, dla których nie da się określić klasy emisji (np. brak dokumentacji, brak tabliczki znamionowej).
Upewnij się jaką klasę ma Twój kocioł! i złóż wniosek o dotację.
Jeśli jeszcze nie złożyłeś deklaracji o sposobie ogrzewania budynku do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków nie czekaj na ostatni termin czyli 30 czerwca 2022 r. tylko złóż ją jak najszybciej.