O programie

Małopolska Baza Instalatorów

W ślad za informacją otrzymaną od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zachęcamy do korzystania z Małopolskiej Bazy Instalatorów (EMBI) (https://powietrze.malopolska.pl/ekomalopolska-baza-instalatorow/)
Można w niej wyszukać wykonawcę instalacji, m.in. paneli fotowoltaicznych, różnych rodzajów pomp ciepła, kotłów grzewczych spełniających wymagania ekoprojektu, a nawet stacji ładowania pojazdów elektrycznych i inteligentnych systemów zarządzania energią. Baza będzie sukcesywnie powiększana o kolejnych instalatorów.
Baza została przygotowana przez Ekodoradców z Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w ramach Projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA dla Klimatu i Energii. Jest wyposażona w filtry, dzięki którym można wyszukać interesującą nas firmę, świadczącą swoje usługi w konkretnym małopolskim powiecie. Na stronie możemy także sprawdzić jej doświadczenie, zakres możliwych działań, zrealizowane inwestycje czy uzyskane certyfikaty.
Aplikacja jest użytecznym narzędziem podczas planowania przedsięwzięć takich jak np.: projekt instalacji OZE, Program Czyste Powietrze, demontaż dotychczasowej instalacji, audyt energetyczny, usługi doradcze, które polegają m.in. na przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji niezbędnej do uzyskania określonej decyzji administracyjnej oraz dofinansowania.