Start

Przerwa w dostawie energii w Bolesławiu

W dniu dzisiejszym w godz. 9:00 do 13.00 nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej w części miejscowości Bolesław.

Wyłaczeniem objęty będzie budynek Urzędu Gminy w Bolesławiu, co może spowodować chwilowe utrudnienia w obsłudze mieszkańców. 

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

P1020363W dniu 25 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Bolesławiu miała miejsce uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców naszej gminy. Małżonkowie obchodzący Złote Gody uhonorowani zostali medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę. Uroczystego wręczenia medali, listów gratulacyjnych oraz kwiatów dokonali Pan Kazimierz Olearczyk - Wójt Gminy Bolesław, Pan Jan Misiaszek – V-ce Przewodniczący Rady Gminy, Pani Aneta Ziemian Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz Pani Barbara Guzik-Kaganek Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Po dekoracji Jubilatów głos zabrał Pan Kazimierz Olearczyk Wójt Gminy, życząc zebranym jeszcze długich i pogodnych lat życia w zdrowiu i rodzinnym szczęściu.

>> Czytaj więcej: Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce!

OFOP
Wysłuchania publiczne w sprawie koncepcji nowego budżetu UE w Polsce! Daj się wysłuchać!Ruszyły zapisy na serię wysłuchań publicznych dot. projektu Umowy Partnerstwa i poszczególnych programów krajowych przewidzianych w ramach nowego budżetu UE na lata 2021-2027. Pierwsze takie wysłuchanie odbędzie się już w środę 7 kwietnia br.

>> Czytaj więcej: Wysłuchania publiczne w sprawie...

Ogłoszenie o naborze wniosków nr 1/2021 Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia”

logotypy prow 2014 2020 perly ponidzia 01

Ogłoszenie o naborze wniosków nr 1/2021

Lokalna Grupa Działania „Perły Ponidzia”
działająca na terenie gmin:
Skalbmierz, Bejsce, Czarnocin, Opatowiec, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno
Ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach:

Przedsięwzięcia 1.2.1Infrastruktura rekreacyjna lub kulturalna

w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

>> Czytaj więcej: Ogłoszenie o naborze wniosków nr...