Ochrona zabytków

Pielgrzymi ŚDM gościli w Bolesławiu

imagesW dniu wczorajszym na terenie naszej Gminy gościliśmy pielgrzymów z Anglii którzy w ramach tygodnia misyjnego Światowych Dni Młodzieży odwiedzali ciekawe miejsca na powiślu dąbrowskim. Młodzież do Bolesławia przyjechała z Zalipia gdzie mogła zobaczyć lokalny folklor na przykładzie zagrody Felicji Curyłowej. Wcześniej odwiedziła Synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej i Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Był czas na zwiedzanie, posiłek i modlitwę.

>> Czytaj więcej: Pielgrzymi ŚDM gościli w Bolesławiu

Eliminacje Gminne do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej

Fotogaleria

DSCN5313W dniu 21.03.2016 r. w Urzędzie Gminy w Bolesławiu odbyły się Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do testu przystąpiło 8 osób. Szkołę Podstawową i Gimnazjum reprezentowały po 4 osoby. Test składał się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Do eliminacji powiatowych które odbędą się 30 marca br. kwalifikacje uzyskuły po 2 najlepsze osoby z każdej kategorii wiekowej.  

>> Czytaj więcej: Eliminacje Gminne do ogólnopolskiego...

INFORMACJA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W BOLESŁAWIU W SPRAWIE PROGRAMU„RODZINA 500+"

500

Od kiedy można składać wnioski:

Wnioski można składać od 1 kwietnia 2016 r. Jeżeli wniosek zostanie  złożony w okresie od 1 kwietnia  do 1 lipca 2016 r. włącznie, świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od kwietnia br. Po 1 lipca br. świadczenia będą wypłacane od miesiąca w którym  złożono wniosek.

>> Czytaj więcej: INFORMACJA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY...