Informacje urzędowe

Uroczyste Obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Bolesław

godło polska mapaGłówna uroczystość odbyła się w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Wojciecha w Bolesławiu. Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 11.00 odprawił ks. dr. Rafał Wierzchanowski w asyście ks. katechety parafii Bolesław Jarosława Kokoszka. W nabożeństwie udział wzięli mieszkańcy Gminy, uczniowie szkoły Podstawowej i Gimnazjum z pocztami sztandarowymi oraz Poczet Sztandarowy ŚZŻAK, Poczet Sztandarowy ZG PSL oraz Poczty Sztandarowe JOSP z terenu Gminy. Przed nabożeństwem młodzież z Gimnazjum w Podlipiu wykonała spektakl słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym. Po nabożeństwie miał miejsce patriotyczny przemarsz pod pomnik „Grunwald"w Bolesławiu gdzie odbyło się wystąpienie Wójta oraz złożenie wiązanek kwiatów przez Samorząd Gminy, organizacje społeczne, polityczne oraz uczniów placówek oświatowych.

Oszustwa w obrocie paliwami

ministerstwo finansowNa terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Paliwo pochodzące z niewiadomego źródła często nie spełnia norm jakościowych, służy wyłudzeniu z urzędu zwrotu podatku VAT bądź nieodprowadzeniu należnego podatku. Nabywcami paliwa od oszustów mogą być w coraz większym stopniu rolnicy, prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze.

Do najbardziej istotnych kwestii uczestnictwa w takim procederze należą:

1. Zakwestionowanie u rolnika prawa do odliczania podatku naliczonego w podatku VAT,
2. Nałożenie na rolnika obowiązku zapłaty podatku VAT „za sprzedawcę" w drodze odpowiedzialności solidarnej,
3. Nałożenie na rolnika obowiązku zapłaty podatku akcyzowego „za sprzedawcę",
4. Nałożenie na rolnika obowiązku zapłaty opłaty paliwowej „za sprzedawcę",
5. Możliwość zakwestionowania u rolnika zwrotu akcyzy, o który ubiegają się rolnicy w urzędzie gminy,
6. Odpowiedzialność karno-skarbową.

>> Czytaj więcej: Oszustwa w obrocie paliwami

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców oraz osób zarejestrowanych jako bezrobotne.

szkolenie ueUrząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie informuję, że organizuje w dniu 02.11.2015 r w godz. 9.00 – 12.00 bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców oraz osób zarejestrowanych jako bezrobotne pod tytułem: " Prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Rejestracja własnej działalności gospodarczej, formy opodatkowania, rozliczenia podatkowe przez internet". Szkolenie odbędzie się w sali narad Starostwa Powiatowego ul. B. Joselewicza 5 na parterze budynku.

Ćwiczenia taktyczno – specjalne pk. RENEGADE/SAREX-15/II

Urząd Gminy w Bolesławiu informuję, że w dniach 13 – 15 października br. w godz. od 6.00 – 19.00 zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pod pk. RENEGADE/SAREX-15/II, w ramach którego odbędzie się również trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

W ramach treningu emitowany będzie – dźwięk modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.