Informacje urzędowe

„Strojcowskie zawijoki z ziemniaków” i „Nadwiślański ogórek konserwowy z Kanny” na Liście Produktów Tradycyjnych!

Miniaturka produktMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest odpowiedzialne za prowadzenie systemu rejestracji produktów o określonym pochodzeniu geograficznym i specyficznej, tradycyjnej jakości. Została utworzona Lista Produktów Tradycyjnych, na którą wpisywane są produkty, których jakość lub wyjątkowe cechy i właściwości wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji, stanowiące element dziedzictwa kulturowego regionu, w którym są wytwarzane, oraz będące elementem tożsamości społeczności lokalnej. Przy czym, za tradycyjne uważa się metody produkcji wykorzystywane, od co najmniej 25 lat. Lista Produktów Tradycyjnych ma na celu rozpowszechnianie informacji o produktach wytwarzanych tradycyjnymi, historycznie ugruntowanymi metodami.

>> Czytaj więcej: „Strojcowskie zawijoki z ziemniaków” i...

Informacja dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi

miniaturka odpadyDo dnia 15 kwietnia br. mieszkańcy Gminy Bolesław są zobowiązani do złożenia deklaracji dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi.
Wzory deklaracji zostaną doręczone do każdego gospodarstwa oraz są dostępne tutaj. Należy również pamiętać by do 31 marca 2013r. wypowiedzieć dotychczasową umowę na odbiór śmieci ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2013r. Obowiązek ten nie dotyczy umów zawartych z Miejskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych z Mielca. Przykładowy wzór wypowiedzenia umowy dostępny tutaj.
Szczegółowe informacje znajdują się w BIP Urzędu Gminy w Bolesławiu pod adresem www.boleslaw.intarnet.pl lub po kliknięciu na baner „Gospodarka odpadami” znajdujący po prawej stronie.

Komunikat w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej

Miniaturka telewizja
Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce należy do jednego z najważniejszych projektów w sferze publicznej łączących zagadnienia społeczne, ekonomiczne i techniczne. Sygnał analogowy ma być całkowicie zastąpiony przez cyfrowy (co oznacza wyłączenie nadajników analogowych) nie później niż 31 lipca 2013 r.

Aby pobrać komunikat kliknij TUTAJ

 

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Miniaturka tymbarkMagia Wembley i legendarnych pojedynków Anglii z Polską czeka na zwycięzców piłkarskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark.

 

 

Pełna informacja dostępna do pobrania tutaj.

 

Zmiany w kwestiach meldunkowych

miniaturka meldunekOd dnia 1 stycznia 2013 r. zmieniono niektóre kwestie związane z obowiązkiem meldunkowym.

Zgodnie z nowymi przepisami nie trzeba najpierw wymeldować się w jednym urzędzie, aby w drugim urzędzie dokonać zameldowania. Wszystkie te czynności wykonamy w jednym urzędzie, z chwilą zameldowania się w nowym miejscu.

Poza tym, przy dokonywaniu zameldowania nie ma obowiązku podawania informacji o:

  • wykształceniu,
  • obowiązku wojskowym oraz przedkładania książeczki wojskowej.

Zniesione zostały sankcje karne m. in dla obywateli polskich i obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego.

>> Czytaj więcej: Zmiany w kwestiach meldunkowych