Informacje urzędowe

Oferta pracy GOPS w Bolesławiu

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu ogłasza nabór na stanowiska pracownika socjalnego do realizacji projektu: ,,Twoja rodzina to siła – nie jesteś sam!” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2013-2015.

Pełna oferta pracy dostępna do pobrania TUTAJ

Po paszport bez meldunku

Miniaturka paszport17 stycznia 2013 roku wchodzą w życie przepisy, które ułatwiają wyrobienie paszportu. O dokument będzie można się starać we wszystkich punktach paszportowych, niezależnie od miejsca zameldowania czy zamieszkania.

Będzie też można uzyskać paszport tymczasowy w pilnych sytuacjach związanych z działalnością zawodową – do tej pory taka możliwość zarezerwowana była wyłącznie dla nagłych przypadków związanych z chorobą lub śmiercią członka rodziny.

Do tej pory paszport można było wyrabiać wyłącznie w województwie, w którym było się zameldowanym bądź mieszkało się i pracowało (co trzeba było udowodnić odpowiednimi dokumentami). Nowe przepisy wprowadzają duże ułatwienie – o paszport można będzie się starać w każdym punkcie paszportowym, niezależnie od miejsca zamieszkania czy zameldowania. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że dokument można odebrać tylko w tym samym miejscu, w którym składało się wniosek.

>> Czytaj więcej: Po paszport bez meldunku

Godziny pracy urzędu w Wigilię

Informujemy, że 24 grudnia br. (poniedziałek – Wigilia) Urząd Gminy w Bolesławiu będzie otwarty w godzinach od 7.30 do 13.00. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane ze zmianą czasu pracy urzędu.

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU ANKIETOWYM, dotyczącym rozwoju naszego regionu!

W ramach pracy nad dokumentem Strategia Planowania i Zarządzania Zmianą Gospodarczą dla partnerstwa subregionu tarnowskiego na platformie CyfrowaDemokracja.pl została opublikowana krótka ankieta, skierowana do mieszkańców gmin subregionu tarnowskiego.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze skróconą strategią, a następnie do wypełnienia ankiety.
Państwa opinia na temat rozwoju subregionu jest bardzo ważna i pozwoli na dostosowanie dokumentu do istniejących potrzeb.

>> Czytaj więcej: WEŹ UDZIAŁ W BADANIU ANKIETOWYM,...

Zbiórka elektrośmieci na terenie Gminy Bolesław

Urząd Gminy Bolesław wspólnie z firmą BIOSYSTEM Elektrorecykling SA organizuje bezpłatną zbiórkę elektroodpadów, która odbędzie się dnia 6 grudnia 2012r. (czwartek) w godzinach 17:00 – 19:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bolesławiu.