Informacje bieżące

Kolejne dodatkowe środki dla Lokalnej Grupy Działania "Perły Ponidzia"

logotypy prow 2014 2020 perly ponidzia 01Miło nam poinformować, że Lokalna Grupa Działania "Perły Ponidzia" otrzymała możliwość ubiegania się o kolejne dodatkowe środki finansowe na realizację LSR. Budżet LGD na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach PROW 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie realizacji operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność zostanie zwiększony o kwotę 383 tys. euro. Jest to nagroda za dotychczasową skuteczną realizację strategii. Dotychczas na teren obszaru działania naszego LGD wpłynęło 1 367 500,00 euro, które zostały przeznaczone m.in. na projekty infrastrukturalne oraz na wsparcie przedsiębiorczości. W wyniku ogłaszanych konkursów z zakresu wspierania przedsiębiorczości zostało utworzonych ok. 40 miejsc pracy, powstało prawie 26 nowych firm a 10 już istniejących rozwinęło prowadzoną przez siebie działalność.

http://www.perlyponidzia.pl/

STARTUJE KONKURS NA DOMEK DLA OWADÓW

zdjcie domku dla owadów miniaturaStowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie  zaprasza  do  udziału w  konkursie pn. owaD-ziOM organizowanego w ramach dofinansowanego projektu „Powiślańska pszczoła” przez Urząd Województwa Małopolskiego.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Powiatu Dąbrowskiego, którzy mają za zadanie w zespołach rodzinnych (maks. 4 osobowych) zaprojektować i wykonać domek dla pszczół oraz innych owadów zapylających.

>> Czytaj więcej: STARTUJE KONKURS NA DOMEK DLA OWADÓW

„Sernik z fantazją” ze Strojcowa najsmaczniejszym ciastem sernikowym

DSC 868614 czerwca w stanicy turystycznej w Brniu odbył się finał „Konkursu na najsmaczniejsze ciasto sernikowe”. Koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia, które wzięły w nim udział zaprezentowały swoje własne i niezawodne przepisy, a także talenty do pieczenia i zdobienia. Ciasta nie tylko zachwycały wyglądem, oryginalnością, pomysłowością przygotowania i sposobem podania, ale też wspaniałym i nietuzinkowym smakiem.
I miejsce w konkursie przyznano dla Koła Gospodyń Wiejskich w Strojcowie za „Sernika z fantazją”.

>> Czytaj więcej: „Sernik z fantazją” ze Strojcowa...

Konkurs na najsmaczniejsze ciasto sernikowe

miniatura sernikStowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zaprasza koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia kobiet z terenu powiatu dąbrowskiego do udziału w konkursie na najsmaczniejsze ciasto sernikowe. Konkurs organizowany jest w ramach projektu pn. „Warsztaty pieczenia i dekoracji ciast dla Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Dąbrowskiego II edycja” dofinansowanego z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

>> Czytaj więcej: Konkurs na najsmaczniejsze ciasto...