Informacje bieżące

Spotkanie Mikołajkowe

W dniu 17 grudnia 2023 roku Koło Gospodyń Wiejskich oraz druhowie z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Samocicach zorganizowali spotkanie Mikołajkowe dla dzieci z udziałem rodziców. Były życzenia świąteczne i noworoczne oraz upominki od organizatorów Pani Sołtys i Wójta Gminy Bolesław.
Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i druhom strażakom za zorganizowanie i możliwość uczestnictwa w tak miłym spotkaniu w atmosferze Świąt Bożonarodzeniowych.

                                                                                              Kazimierz Olearczyk

                                                                                             Wójt Gminy Bolesław

>> Czytaj więcej: Spotkanie Mikołajkowe

Ciepłe Mieszkanie

cieple mieszkanieInformujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił nabór wniosków dla gmin o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”. Gmina Bolesław zamierza wziąć udział w naborze. W tym celu konieczne jest zbadanie potrzeb mieszkańców naszej gminy. Po wstępnym rozeznaniu potrzeb, Gmina Bolesław złoży wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i w przypadku uzyskania dotacji, przygotuje nabór wniosków dla beneficjentów końcowych, czyli dla naszych mieszkańców, o czym będziemy informować po rozstrzygnięciu naboru dla gmin.

>> Czytaj więcej: Ciepłe Mieszkanie

Zapytanie ofertowe – specjalistyczne usługi opiekuńcze

W związku z realizacją art. 18 ust. 1 pkt 11 i art.. 50 ust. 4, 5 oraz 7 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. z 2023 r.1938 ze zm.) oraz na podstawie Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005 r., Nr 189, poz. 1589 ze zm.)zwraca się z zapytaniem ofertowym na wykonanie specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób (małoletnich) w miejscu ich zamieszkania lub innym miejscu niezbędnym do wykonywania czynności wymienionych w punkcie 2.

>> Czytaj więcej: Zapytanie ofertowe – specjalistyczne...