Informacje bieżące

ARiMR przypomina

ARiMR przypomina że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.1

Projekt „Wróć z POWERem!” pomaga powracającym z zagranicy!

Rekrutacja WZPWojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Wróć z POWERem!” już od roku wspiera młodych ludzi wracających z zagranicy do Małopolski. Pomogliśmy już ponad stu osobom! Dzięki naszym konsultantom:
·         pan Wojtek dostał dotację i niedługo otworzy swoją firmę,
·         pani Wiola znalazła pracę,
·         pani Ula kontynuuje w Polsce naukę.

>> Czytaj więcej: Projekt „Wróć z POWERem!” pomaga...

Ćwiczenie RENEGADE/SAREX

ćwiczenie miniaturaInformujemy, że w dniach od 17 do 21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie „RENEGADE/SAREX-21” o zasięgu krajowym z wykorzystaniem systemów alarmowania wojsk i ludności cywilnej.
W ramach ćwiczenia 20 maja 2021 r. w godz. 8:00-11:00 planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Majowy harmonogram łagodzenia obostrzeń

miniatura łagodzenie obostrzeńDane epidemiczne w ostatnim czasie są zadowalające. Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pod koniec kwietnia przedstawiliśmy harmonogram łagodzenia obostrzeń. Już dziś możemy nocować w hotelach, iść na zakupy do galerii czy odwiedzić muzeum.
Od 15 maja będziemy mogli m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Sprawdź aktualny harmonogram zmian na najbliższe tygodnie.
Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.
Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka, która może nas uchronić przed COVID-19. Mimo, że liczba zakażeń spada, wirus wciąż krąży i powoduje zgony. Dbajmy o siebie i innych.

>> Czytaj więcej: Majowy harmonogram łagodzenia obostrzeń