Informacje bieżące

UWAGA ROLNICY

W najbliższy poniedziałek (15 czerwca) upływa podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2015. Biuro Powiatowe ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej przyjmować będzie wnioski wg poniższego harmonogramu:

11 czerwca 2015r. (czwartek) w godzinach 7.30 do 20.00

12 czerwca 2015r. (piątek) w godzinach 7.30 do 20.00

13 czerwca 2015r. (sobota) w godzinach 7.30 do 15.30

15 czerwca 2015r. (poniedziałek) w godzinach 7.30 do 20.00

Rolnicy, którzy złożą wnioski o przyznanie płatności obszarowych po 15 czerwca, ale nie później niż do 10 lipca będą mieli obniżone dopłaty o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Wnioski i uzupełnione złożone po 10 lipca nie będą rozpatrywane.

Za nami turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław

siatka2015W dniu 1 maja 2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Bolesławiu odbył się turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Bolesław. Do zmagań sportowych przystąpiło 7 sołectw: Bolesław, Kanna, Strojców, Tonia, Samocice, Świebodzin oraz Kuzie. Obowiązywał system pucharowy w związku z czym drużyna przegrana odpadała. Po pierwszej rundzie rozgrywek pozostały 4 najlepsze zespoły, które wygrały swoje mecze. W pierwszym półfinale Świebodzin uległ drużynie z Bolesławia, z kolei drugi półfinał wygrała drużyna z Kuzia pokonując Kannę. Mecz o 3 miejsce to zacięty bój drużyn ze Świebodzina oraz Kanny, dopiero po tie breaku lepszy okazał się Świebodzin, drużyna z Kanny zajęła miejsce zaraz za podium. W finale górą była drużyna z Bolesławia pokonując Kuzie i tym samym zdobywając najcenniejsze trofeum. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, z kolei 3 pierwsze miejsca otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Bolesław Kazimierza Olearczyka.

>> Czytaj więcej: Za nami turniej siatkówki o Puchar...

Siatkarski Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Bolesław

Zapraszamy na Siatkarski Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Bolesław, który odbędzie się 01.05.2015 o godzinie 15.00, na orliku przy Szkole Podstawowej w Bolesławiu.

Inauguracja Klubu Historycznego Armii Krajowej

W dniu 15.03.2015 w Zespole Szkół w Bolesławiu odbyła się uroczystość założenia Klubu Historycznego Armii Krajowej. Uroczystość rozpoczęła się uroczysta Mszą Św.

W Kościele Parafialnym gdzie homilię patriotyczną wygłosił ks. Prałat Józef Radłowski. W ceremonii uczestniczyli: Poczty sztandarowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Gimnazjum w Bolesławiu oraz Szkołę Podstawowej w Bolesławiu. Na uroczystość przybyli: płk. Zdzisław Baszak – Honorowy Prezes Światowego Związku Armii Krajowej w Tarnowie, Prezes Światowego Związku Armii Krajowej w Tarnowie Ryszard Żądło, Stanisław Chlastawa, Prezes Rady Powiatu – Barbara Pobiegło, V-ce Przewodniczący Rady Powiatu – Józef Misiaszek, Wójt Gminy Bolesław – Kazimierz Olearczyk, Przewodniczący Rady Gminy w Bolesławiu – Michał Ząbek, Przewodniczący Komisji Oświaty – Marek Kaczówka.

>> Czytaj więcej: Inauguracja Klubu Historycznego Armii...

Ulotka informacyjna dotyczącą zabezpieczeń nowego dowodu osobistego

zrodloOd marca 2015 roku MSW rozpocznie wydawanie dowodów osobistych nowego wzoru.W dalszym ciągu będzie to karta wykonana z tego samego materiału i o takich samych wymiarach jak dotychczas wydawany dowód osobisty. Zmieni się natomiast wygląd graficzny, zakres danych oraz zabezpieczenia przed fałszerstwem.

Dokumenty wydane przed marcem 2015 roku zachowują swoją ważność do daty wskazanej na dokumencie.

Ulotka - nowy dowód.pdf