Informacje bieżące

Zapraszamy na koncert “15 sierpnia – Powiat Dąbrowski Pamięta”

MINIATURA 15 SIERPNIA 3ce001acStarosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, serdecznie zaprasza mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego oraz gości do udziału w obchodach 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się we wtorek 15 sierpnia 2023 roku w Dąbrowie Tarnowskiej.


Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18:00 Mszą świętą w kościele parafialnym NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

>> Czytaj więcej: Zapraszamy na koncert “15 sierpnia –...

Gmina Bolesław pozyskała wsparcie finansowe z rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Gmina Bolesław pozyskała wsparcie finansowe w wysokości 1 021 799 zł z rządowego Programu Odbudowy Zabytków z przeznaczeniem na:
„Remont konserwatorski zabytkowego kościoła pw. Św. Wojciecha BM w Bolesławiu” - 401 800,00 zł”,
„ Prace budowlano- konserwatorskie przy budynku Dworu Sroczyńskich w Bolesławiu” - 619 999,00 zł
Promesy wręczył Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, a odebrali je Wójt Gminy Bolesław Pan Kazimierz Olearczyk i Proboszcz Parafii Bolesław ks Robert Groch.

>> Czytaj więcej: Gmina Bolesław pozyskała wsparcie...

Stypendium Wójta Gminy Bolesław

W dniu 20 lipca 2023r. odbyło się posiedzenie Rady Gminy w Bolesławiu na którym uroczyście wręczono „Stypendium Wójta Gminy Bolesław” za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023 uczniom Szkoły Podstawowej w Bolesławiu: Zuzannie Janiga i Maciejowi Solak. Stypendia wręczali Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Bolesławiu Jan Wieczorek oraz Przewodniczący Rady Gminy w Bolesławiu Roman Kowal.
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich rodzicom.

>> Czytaj więcej: Stypendium Wójta Gminy Bolesław

mObywatel 2.0 - wystartował

mobywatel 2.0 miniaturaJuż dziś w życie wchodzi Ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o aplikacji mObywatel [kliknij]. mObywatel 2.0 to aplikacja, którą można bezpiecznie i bezpłatnie pobrać na swój smartfon ze sklepu Google Play i App Store. Nowa aplikacja to przede wszystkim asystent obywatela, dzięki któremu załatwianie spraw urzędowych będzie prostsze i wygodniejsze - bez wychodzenia z domu. Dzięki aplikacji: masz swoje dokumenty zawsze pod ręką; szybko i wygodnie załatwiasz sprawy urzędowe; oszczędzasz czas i pieniądze. Jak poinformował w mediach społecznościowych Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji, aplikacja mObywatel 2.0. będzie trzecim - obok dowodu i paszportu - dokumentem tożsamości.

>> Czytaj więcej: mObywatel 2.0 - wystartował

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Bolesław

IMG 9514W dniu 29 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Bolesławiu odbyło się posiedzenie Rady Gminy. Głównym punktem posiedzenia było udzielenie Wójtowi Gminy Bolesław Panu Kazimierzowi Olearczykowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2022 rok. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Radni wręczyli Wójtowi kwiaty i złożyli gratulacje.
Wójt Gminy podziękował Radzie Gminy i sołtysom za współpracę w ubiegłym roku. Podziękowania skierował także do Sekretarza Gminy i Skarbnika oraz kierowników jednostek organizacyjnych i pracowników Urzędu Gminy.

>> Czytaj więcej: Wotum zaufania i absolutorium dla...