Informacje bieżące

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, że w dniu dzisiejszym do godziny 13.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w związku z uszkodzeniem wodociągu przez wykonawcę inwestycji drogowych w Borusowej.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Kannie

miniatura przydomowej oczyszczalni sciekow Ruszyły prace budowlane przy wykonywaniu sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kanna. W przypadku pytań, wątpliwości lub informacji o sposobie  i terminie wykonania prac u poszczególnych osób prosimy o kontakt telefoniczny z wykonawcą robót pod nr telefonu: 791-440-219

  

Szkoła Podstawowa w Bolesławiu z nowo wybudowaną częścią!

DSCN1982W dniu 22 marca 2023 r oficjalnie oddano do użytkowania nową część Szkoły Podstawowej. Inwestycja sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Polskiego Ładu i środków własnych. Zaproszonych gości powitał gospodarz Szkoły Podstawowej – Dyrektor Jan Wieczorek. Na otwarcie przybyli m.in. poseł Wiesław Krajewski, pierwszy wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, Grzegorz Kwiatkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego, starosta dąbrowski Lesław Wieczorek, wójt Olesna Witold Morawiec i Mędrzechowa Krzysztof Korzec. Uczestniczyli również dyrektorzy z sąsiadujących szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu, Radni Rady Gminy w Bolesławiu z jej Przewodniczącym Romanem Kowalem, Skarbnik i Sekretarz Gminy, kierownictwo Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, przedstawiciele oświaty i rodzice.

TERMIN ZAKUPU WĘGLA PO CENIE PREFERENCYJNEJ DOBIEGA KOŃCA

grafika wegielUrząd Gminy w Bolesławiu przypomina, że sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej odbywa się do kwietnia 2023 r. Osoby zainteresowane zakupem proszone są o składanie wniosków w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławiu.

Agregaty prądotwórcze dla Bałty na Ukrainie

IMG 8638W dniu 23 lutego br na Sesji Rady Gminy w Bolesławiu Wicestarosta dąbrowski Pan Krzysztof Bryk przekazał na ręce Wójta Gminy Bolesław Pana Kazimierza Olearczyka podziękowania z miasta Bałta za włączenie się w społeczną akcję pomocy mieszkańcom tego ukraińskiego regionu. Środki finansowe zbierane były wśród mieszkańców gmin powiatu dąbrowskiego, a w tą inicjatywę włączyły się również parafie. Z zebranych środków zakupiono głównie agregaty prądotwórcze. Wójt Gminy Bolesław dziękuje wszystkim którzy włączyli się w kolejną już akcję pomocy Ukrainie. Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

>> Czytaj więcej: Agregaty prądotwórcze dla Bałty na...