Informacje urzędowe

Wyniki IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W dniu 16 września 2013 roku ( w pierwotnym terminie tj. 12 września 2013 turniej przełożony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych) na boisku ORLIK 2012 w Bolesławiu, odbyły się gminne eliminacje w IV Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategoriach chłopcy – grupa młodsza rocznik 2002-2003 oraz chłopcy grupa starsza rocznik 2000-2001.
W turnieju udział wzięło blisko 80 zawodników, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Bolesław i Mędrzechów. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.
Eliminacje gminne – chłopcy – grupa młodsza rocznik 2002-2003:

W turnieju udział wzięło 4 drużyny, reprezentujące następujące szkoły:

1. ZS w Bolesławiu:
- klasa IV Szkoła Podstawowa
- klasa V Szkoła Podstawowa
2. ZS w Mędrzechowie:
- klasa IV Szkoła Podstawowa
- klasa V Szkoła Podstawowa

Klasyfikacja grupy młodszej:

I miejsce – ZS w Bolesławiu – klasa IV Szkoła Podstawowa – awans do eliminacji wojewódzkich etap I – termin 20.09.2013r. g. 10:00 Żabno;
II miejsce – ZS w Bolesławiu – klasa V Szkoła Podstawowa;
III miejsce – ZS w Mędrzechowie – klasa V Szkoła Podstawowa;
IV miejsce – ZS w Mędrzechowie – klasa IV Szkoła Podstawowa.
Eliminacje gminne – chłopcy – grupa starsza rocznik 2000-2001

W turnieju udział wzięły 4 drużyny, reprezentujące następujące szkoły:

1. ZS w Bolesławiu:
- klasa VI Szkoła Podstawowa
- Gimnazjum w Podlipiu
2. ZS w Mędrzechowie:
- Gimnazjum w Mędrzechowie I
- Gimnazjum w Mędrzechowie II

Klasyfikacja grupy starszej:

I miejsce – ZS w Bolesławiu – Gimnazjum w Podlipiu – awans do eliminacji wojewódzkich etap I – termin 18.09.2013r. g. 10:00 Dąbrowa Tarnowska;
II miejsce – ZS w Mędrzechowie – Gimnazjum w Mędrzechowie I;
III miejsce – ZS w Mędrzechowie – Gimnazjum w Mędrzechowie II;
IV miejsce – ZS w Bolesławiu – klasa VI Szkoła Podstawowa.

Za zajęcie I-go, Ii-go i III-go miejsca drużyny otrzymały puchary, fundowane przez Wójta Gminy Bolesław oraz pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Zawody organizował i prowadził Artur Dybała – animator.

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

Eliminacje Gminne w Bolesławiu odbędą się 12.09.2013r. (tj. czwartek) 2013r. Celem organizacji IV TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” .
Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 oraz 12 – 13 lat. W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. „dzikie drużyny”.

>> Czytaj więcej: IV Turniej Orlika o Puchar Premiera...

Relacja z uroczystości Jubileuszu 90-lecia OSP w Kannie

11 sierpnia br. świętowano 90-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kannie. Uroczystość ta była okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa.Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się Mszą Św. w Kaplicy pw. Matki Boskiej Różańcowej w Kannie, po której wyruszył pochód prowadzony przez orkiestrę dętą z Bolesławia, złożony z gminnych i powiatowych pododdziałów OSP wraz z pocztami sztandarowymi, zaproszonych gości oraz mieszkańców Gminy Bolesław. W uroczystości wzięli udział m.in. Proboszcz Parafii Bolesław ks. Prałat Józef Radłowski, Ryszard Pikul Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krakowie, st. bryg. Adam Rzemiński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, dh Krzysztof Michalak Prezes honorowy ZOP ZOSP RP, Robert Pantera V-ce Starosta Powiatu Dąbrowskiego, Barbara Pobiegło Przewodnicząca Rady Powiatu, Rafał Nowak Sekretarz Gminy Bolesław, dh Józef Misiaszek V-ce prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bolesławiu, dh Antoni Skoczylas V-ce prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bolesławiu, dh Marek Kaczówka Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolesławiu, Cecylia Adamiec Dyrektor Banku BSR w Krakowie, Oddział w Bolesławiu, Zbigniew Łata Przewodniczący RG w Bolesławiu.

>> Czytaj więcej: Relacja z uroczystości Jubileuszu...

69 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dnia 1 sierpnia będziemy obchodzić 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia o g. 17.00 uruchomione zostaną syreny alarmowe w jednostkach OSP na czas 1 minuty – sygnał ciągły ku uhonorowaniu poświęcenia i walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.
Więcej o Powstaniu Warszawskim dostępne pod adresem www.wikipedia.pl